КОМУНІКАТИВНА ПЛАТФОРМА
ПРОЕКТИ ТА ПРОГРАМИ МІЖНАРОДНОЇ ДОПОМОГИ
Permalink to 8 листопада 2016 року в приміщенні ХНУМГ імені О.М. Бекетова було проведено обласний круглий стіл з енергоефективності

8 листопада 2016 року в приміщенні ХНУМГ імені О.М. Бекетова було проведено обласний круглий стіл з енергоефективності

В рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – фаза III» (Проект) у Харківській області 8 листопада 2016 року в приміщенні ВУЗа-партнера ХНУМГ імені О.М. Бекетова було провено обласний круглий стіл з енергоефективності, метою якого було підвищення обізнаності представників влади районів/міст/селищ/сіл – партнерів Проекту по використанню відновлюваної енергії на об’єктах соціальної сфери та багатоповерхових будинках в сільських та міських територіях Харківської області.

Під час заходу регіональні координатори Проекту розповіли про пріоритетні напрямки третьої фази Проекту (2014 -2017рр.), а саме: енергоефективність, енергозбереження та «розумні міста».

Партнерами Проекту з напрямку по енергоефективності протягом двох фаз Проекту МРГ стали 6 районів: Балаклійський, Борівський, Двуречанський, Великобурлуцький, Харківський, Сахновщинський, Чугуївський та з 2016р. долучилися міста Чугуїв та Мерефа.

В громадах цих районів реалізовані мікропроекти з застосуванням сонячної енергії, альтернативних видів палива, енергоефективні прилади для вуличного освітлення. Лідером з застосуванням енергоефективних заходів в громадах для соціальних об’єктів та інфраструктури села, у рамках Проекту, є на даний час Балаклійський район . В цьому районі в 8 громадах реалізовано 8 енергоефективних мікропроектів:  встановлено тепловий насос (повітря-вода) для опалення будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Сонячний колектор для забезпечення дитячого садку гарячою водою, пелетні котли для ФАПу,  автономне вуличне освітлення з застосуванням сонячних панелей та світлодіодних ламп., світлодіодне  вуличне освітлення. Таким чином  Балаклійський район може бути навчальним  майданчиком для інших районів, громад щодо широкого застосування енергоефективних заходів на об’єктах соціальної інфраструктури.

У місті Чугуїв почали активне застосування індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках та у м. Мерефа вже встановлено автономну котельну з застосуванням різних видів твердого палива у дитячому садку №1, яка дозволила зекономити біля 200 тис. грн. коштів місцевого бюджету в опалювальний сезон у порівнянні з  щорічними витратами минулих років. Також у м. Мерефа планується комплексна термомодернізація 3х багатоповерхових будинків у ОСМД «Мерефа-Центральна». На даному етапі проведено енергоаудит будівель та узгоджується ПКД задля подання ПКД на інвестиційну експертизу.

Загалом в Харківській області в напрямку енергоефективності Проектом підтримано 20 мікропроектів, з них: 2 з встановлення теплових насосів, 5 з встановлення автономного вуличного освітлення на сонячних панелях, 2 з встановлення світлодіодного вуличного освітлення, 8 з встановлення пелетних котлів, 3 – з встановлення ІТП.

Також під час заходу присутні дізналися про пріоритетні напрями діяльності ВУЗа-партнера Проекту у сфері вирішення завдань підвищення енергоефективності та енергобезпеки в міському господарстві, про нові ефективні системи для будівель та споруд, використання альтернативних джерел енергії та підвищення ефективності котельного обладнання децентралізованих систем теплопостачання та мали змогу відвідати екскурсію від ВУЗу до зразків відновлюваної енергії.